Haz
8
2015

Sabit Kıymetler Modülü Varlık Çalışma Ekranı

Varlıklar ekranını Varlıklar > Varlık Çalışma Ekranı menüsünden açılır. Açılan ilk ekran varlık araması yapılacak olan Varlıkları Bul Ekranıdır. Bu ekranda aranacak kriterler girilerek varlık araması yapılır.

1

Bul butonuna basılmasının ardından aranan kriterlere uyan varlık listesi ekrana gelir.

2

Varlıklar listesinden seçilen varlık için;

1) Kaynak Satırlar butonuna basılarak Borçlar modülü kaynaklı varlıkların kaynak oluşturan fatura satırları görülebilir. Kaynak satırları kısmi yada toplu olarak aktiften çıkarılabilir ya da bir başka varlığa transfer edilebilir.

3

2) Defter butonuna basılarak varlığa ilişkin maliyet ve amortisman bilgileri görülebilir ve düzenlenebilir. Varlık ömrü ve aktife giriş tarihi gibi bilgiler izlenebilir ve değiştirilebilir.

4

3) Atamalar butonuna basılarak varlığın atalı olduğu yerleşim ve gider hesabı görülebilir ve bu bilgiler üzerinde düzenleme yapılabilir.

5

4) Aktiften Çıkarmalar butonuna basılarak varlık için kısmi olarak ya da tamamı ile aktiften çıkarma işlemi yapılabilir.

6

5) Finansal Sorgu butonuna basılarak varlıkla ilgili tüm bilgilerin özeti görülebilir ve amortisman tarihçesi detaylı olarak incelenebilir.

7

6) Aç butonuna tıklanarak varlık kartı açılır ve varlık kartı üzerinde değişikliler yapılabilir

8

 Yorum yapın

*